Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Tabletka antykoncepcyjna bez recepty i hormonów!

To nie bajka! Naukowcy zapowiadają, że w przyszłym roku wprowadzą tabletkę antykoncepcyjną, która nie będzie zawierała ani grama hormonów.

Kiedy w Wielkiej Brytanii prawdopodobne jest, że tabletki antykoncepcyjne będą dostępne bez recepty, po świecie rozeszła się wiadomość, że naukowcy pracują właśnie nad pigułkami bez hormonów!

Brytyjczycy swoją decyzję o zniesieniu recept tłumaczą tym, że chcą by jak najwięcej młodych kobiet miało do nich dostęp, a zarazem aby spadała liczba niechcianych ciąż.

Pigułka bez hormonów będzie opierała się na białku kluczowym dla zapłodnienia, a przy tym nie będzie zaburzać układu endokrynnego (hormonalny, wydzielania wewnętrznego) kobiety.

Jeśli ten eksperyment się powiedzie, to być może oznacza to nie tylko skuteczną antykoncepcję, ale także bez skutków ubocznych! Trzymamy kciuki.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. marta (Gość)

  a to ciekawe...przyda sie ta informacja :) mam nadzieje, ze wprowadza to u nas szybko, bo ostatnio zaczelam sobie takie zakupy ciuszkowe robic, ze moj facet nie moze sie ode mnie oderwac...a tradycyjnych pigulek nie chce brac - bo szkodza ;/

 2. AiA (Gość)

  Żadna nowość - od lat 90-tych w Indiach stosowana jest antykoncepcja bez hormonów Centchroman lub Ormeloxifen. Bieże się przez pierwsze 3 miesiące 2 razy w tygodniu, a potem wystarczy raz w tygodniu.

 3. Kasionia (Gość)

  bardzo ciekawy artykuł

 4. kr4276 (Gość)

  dziewczyny uwaznie przemyslcie zazywanie antykoncepcji hormonalnej, a jesli sie na nia zdecydujecie, to robcie badania krwi, jestem przykladem skutkow ubocznych, nie jedynym ktorymset z kolei,jak sie dowiedzialam, dostalam udaru niedokrwiennego po hormonach i cale zycie leglo w gruzach, bo teraz kalectwo towarzyszy mi w kazdej chwili, przestrzegam, wasz wybor.

 5. Calineczka (Gość)

  tabletka anty bez hormonów? Już sobie wyobrażam czym to jest napakowane ;/ Dziękuję bardzo. Wolę antykoncepcję naturalną. Planuję właśnie zakup komputera cyklu.