Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Tata, córka i konsola gier wideo

Gdy mężczyzna zostaje ojcem, często jest zmuszony do rezygnacji z pewnych przyzwyczajeń czy hobby. Dobra nowina jest jednak taka, że nie dotyczy to gier komputerowych. Badania wskazują, że dziewczynki, które grają w gry wideo ze swoimi tatusiami są na ogół szczęśliwsze.

Laura Padilla-Walker i Sarah Coyne z Brigham Young University w Utah dokonały ciekawego odkrycia. Badaczki twierdzą, że dorastające dziewczynki, które grają w odpowiadające wiekowi gry wideo ze swoimi ojcami są szczęśliwsze, zdrowsze i wykazują lepsze relacje z rodziną niż ich rówieśniczki, które nie spędzają w ten sposób czasu.

Padilla-Walker i Coyne przeprowadziły wywiady z 280 rodzinami z dziećmi w wieku od 11 do 16 lat. Pytały o postępy w szkole, zachowanie dzieci i czas, jaki rodzice poświęcają im na wspólne granie w gry wideo. Okazało się, że dziewczynki, które grały z rodzicami (częściej z ojcami) w przystosowane do wieku gry wideo były mniej agresywne, sprawiały mniej problemów wychowawczych, czuły się bardziej przywiązane do rodziny i wykazywały mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia stanów depresyjnych.

Gry, którym przypisano szczególnie pozytywny wpływ to Mario Kart, Wii Sports i Guitar Hero. Podobna relacja nie została jednak odnotowana w przypadku chłopców.

Badanie wskazuje na związek pomiędzy grami wideo a szczęściem dziecka, ale nie daje jasnej odpowiedzi czy jedno rzeczywiście wpływa na drugie. Coney zapowiada jednak dalsze badania, które mają ewentualnie potwierdzić związek przyczynowo-skutkowy.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Alessandra (Gość)

    5 4-lut-2013 pisze: Jak najbardziej warto. Sam bazdro długo się wzbraniałem przed tym serialem, bo ogf3lnie to nie moje klimaty filmowe (serialowe), a dodatkowo ten spory hype na niego w mediach jakoś mnie od niego odpychał. Jednak jak już się zdecydowałem obejrzeć pierwszy odcinek, to oba sezony pochłonąłem w kilka dni, a teraz niecierpliwie czekam na trzeci sezon. Ciekawy, dobrze nakręcony, z wieloma barwnymi postaciami, ogf3lnie bazdro polecam. -1Oceń komentarz?