Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

TBC - wzmocnij całe ciało!

Ćwiczenia aerobowe TBC - Total Body Conditioning, pozwolą ci nie tylko schudnąć, ale też wzmocnić najważniejsze mięśnie całego ciała. Są doskonałe dla osób w każdym wieku.

TBC to forma aerobiku, która łączy ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Sekwencje prostych układów, wymyślone przez instruktora, wykonuje się w rytm szybkiej muzyki dyskotekowej. Mają one za zadanie uruchomić mięśnie całego ciała, zarówno te górne, jak i dolne - ręce, nogi, pośladki i brzuch. Do treningu używane są sprzęty: hantle, tubingi (guma z rączką), obciążenia na nogi (tzw. „zajączki”), step czy coraz popularniejsze piłki, które pomagają we wzmacnianiu partii ciała. Trening trwa zazwyczaj godzinę i mogą brać w nim wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Osoby słabsze kondycyjnie zaczynają ćwiczyć bez obciążników. Stopniowo ze wzrostem formy, sięgają po ciężarki.

Zalety ćwiczeń TBC to przede wszystkim wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa kondycji i wydolności tlenowej organizmu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z rozstępami i cellulitem. TBC jest świetną formą sportu dla kobiet, które chcą wrócić do formy po porodzie. Zajęcia TBC powodują rozciągnięcie mięśni, w efekcie wysmuklenie całej sylwetki. Pamiętajmy jednak, że podstawą sukcesu jest cykliczność.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość