Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Test na długość życia

W Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawi się test, dzięki któremu będzie można przewidzieć spodziewaną długość życia.

Naukowcy opracowali test, który – jak sami twierdzą – z dużą dokładnością mierzy długość ludzkich telomerów. Telomer to fragment chromosomu, który zabezpiecza go przed uszkodzeniem podczas kopiowania i skraca się podczas każdego podziału komórki, a zatem na podstawie jego długości można oszacować szybkość starzenia się organizmu. Krótsze telomery są wskaźnikiem szybszego starzenia.

„Jesteśmy w stanie wykryć nawet niewielkie różnice w długości telomerów. To bardzo prosta i szybka technika, za pomocą której można analizować kilka próbek jednocześnie” - twierdzi przewodząca badaniom Maria Blasco.

Test będzie kosztował około £435 i według ekspertów ma pomóc ludziom w wykształceniu zdrowych nawyków, poprawieniu diety i zredukowaniu poziomu stresu.

„Wiedza na temat długości telomerów w stosunku do chronologicznego wieku da nam wskaźnik stanu zdrowia i naszego wieku fizjologicznego, często zanim pojawią się choroby” - mówi Blasco. Jej firma zamierza rozprowadzać test w Europie i Ameryce, a sama właścicielka oczekuje ogromnego popytu, uzasadniając, że ludzie będą chcieli wiedzieć, kiedy umrą.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście wiedzieć?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Alex (Gość)

  Chyba każdy z nas zastanawia się czasem jak długo jeszcze będzie żył. Dokładnie nie można tego przewidzieć (jak mówi Pismo Święte, "nie znasz dnia ani godziny") ale do pewnego stopnia da się to oszacować. Na podstawie danych o naszym trybie życia i dotychczasowym stanie zdrowia możemy statystycznie wyliczyć ile czasu nam jeszcze pozostało...
  Testy długości życia dostępne są w internecie - np. ten: http://formlinkus.com/news0042.php
  W tego typu testy można wierzyć lub nie, ale uzyskanie niepokojącego wyniku może nas skłonić do zmiany stylu życia na bardziej zdrowy.

 2. Def (Gość)

  435 funtów za jakiś wątpliwy test ?? Chyba was popierdoliło do reszty.

 3. Janusz Faliński (Gość)

  Długość życia zależy od odkrytych czynników !!!