Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Thermage - zabieg na zmarszczki

Zabieg Thermage, wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej pozwala szybko pozbyć się pierwszych zmarszczek lub spłycić te, które już głęboko wyryły się na naszej twarzy. Przeprowadza się go bez użycia skalpela.

Zabieg spłycania zmarszczek polega na oddziaływaniu na skórę prądem o częstotliwości fal radiowych. Nagrzewa się objętościowo skórę właściwą i tkankę podskórną, równocześnie chłodząc i chroniąc naskórek. Proces ten stymuluje regenerację m.in włókien kolagenowych i poprawę ich struktury. Stają się one krótsze, odnowione i zyskują lepszą sprężystość, dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej napięta i jędrna, znikają zmarszczki i zwiotczenie. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę, która ma zostać poddana działaniu liftingującemu, siatki wyznaczającej punkty działania impulsów.

Następnie zaczyna się działanie prądem i podnoszenie się temperatury w głębszych warstwach skóry, które jest nieodczuwalne na jej powierzchni. Cały zabieg trwa ok. godziny.

Zabieg zalecany jest dla osób:

 • z tzw. opadającymi powiekami,
 • zwiotczałą skórą podbródka, policzków, czoła, szyi, dolnej i górnej części twarzy, przedramion, a także brzucha, rąk i nóg.

Działanie na skórę:

 • Poprawia napięcie i elastyczność skóry.
 • Odmładza owal twarzy.
 • Zwęża pory i wygładza zmarszczki.
 • Modeluje kształt twarzy i sylwetki.

Zabiegi można wykonać w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. kalinka (Gość)

  Moja mama zrobiła sobie Thermage 2 lata temu i zdecydowanie ubyło jej lat. Niektórzy myślą nawet, że to moja siostra! :) ) Ten zabieg jest super, nieinwazyjny, praktycznie bezbolesny, a co najważniejsze efekty przychodzą z czasem i są bardzo naturalne :)

 2. natalia323

  wlasnie gdyby jeszcze te zabiegi byly przyjemne a nie bolesne

 3. Wikawes123

  a tu coś ciekawego o zmarszczkach marionetki, palacza, oraz zmarszczek na czole http://poradynadzis.pl/zmarszczki-na-czole/