Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Tuzin zalet zumby

Ta zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku bije rekordy popularności na całym świecie. Nie daj się zwieść pozorom – zumba to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim bezlitosny pogromca kalorii i sprzymierzeniec w walce o szczupłą sylwetkę.

W ostatnich latach Zumba zrewolucjonizowała branżę fitness i gorącymi rytmami rozpaliła zmysły ćwiczących. Nieskomplikowane kroki, motywująca muzyka, ekscytująca kombinacja ruchów i wszechogarniający optymizm – jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na spróbowanie zumby, poczytajcie o jej niekwestionowanych zaletach.

Ogromny wydatek energetyczny

Z przeprowadzonych badań wynika, że przeciętny wydatek energetyczny to 817 kalorii spalonych w ciągu godziny

Kształtowanie całego ciała

Zumba angażuje ogromną liczbę mięśni. Trening cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.

Motywacja i konsekwencja

Trudno jest ekscytować się ciężkim, monotonnym treningiem. Zumba to tak ogromna porcja rozrywki, że uczestnicy często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że ćwiczą i po prostu wracają z przyjemnością, bo niesamowicie spędzają czas. Zumba kompletnie zmienia spojrzenie na ćwiczenia fizyczne – takiego treningu wprost nie można się doczekać.

Niesamowite rezultaty

Regularne uczęszczanie na zajęcia przynosi niezwykle wymierne korzyści. Fenomen Zumby polega na tym, że zmiany zachodzą zarówno w wyglądzie fizycznym, jak i w sferze psychicznej. Panie uczestniczące w zajęciach odreagowują stresy, nabierają większej pewności siebie, stają się bardziej otwarte na innych i dużo bardziej atrakcyjne we własnych oczach.

Wiek nie gra roli

Unikalna formuła Zumby sprawia, że można ćwiczyć bez ograniczeń wiekowych. Zarówno dzieci, jak i seniorzy są mile widziani na zajęciach, a możliwość dopasowania kroków do danej grupy ćwiczących sprawia, że nikt nie czuje się sfrustrowany.

Panaceum na stres

Uczestnicy zajęć twierdzą, że to jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od dręczących myśli i zredukowanie obezwładniającego ciało napięcia.

Każdy może zumbować

Początkujący, wtajemniczony czy zaawansowany – każdy uczestnik zajęć bez względu na kondycję i doświadczenie jest mile widziany dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi łatwo modyfikowalnych kroków.

Czas leci jak szalony

Godzina upływa niepostrzeżenie. Czy mogą to powiedzieć o swoim treningu kulturyści?

Nawiązywanie relacji

Zajęcia Zumby to świetna okazja do poznawania nowych ludzi. Formuła zajęć sprawia, że rozluźniamy się i stajemy się bardziej otwarci na innych, a stąd tylko krok do nawiązania relacji i zdobycia przyjaciół, z którymi łączy nas zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu.

Większa świadomość ciała

Po pierwsze, zdacie sobie sprawę z istnienia mięśni, o których nie mieliście pojęcia. Po drugie, wśród zalet Zumby Panie często wymieniają fakt, iż nauczyły się akceptować swoje ciało i podkreślać kobiecość.

Duża dostępność

Z dnia na dzień Zumba staje się coraz bardziej popularna i zajęcia organizowane są praktycznie w każdym studiu fitness. Jeśli nie masz ich w twoim miejscu zamieszkania, możesz skorzystać z płyt DVD. Fakt, to nie to samo, ale energia Zumby i tak pochłonie cię bez reszty.

Euforia

Nie trudno się domyślić, że taka mieszanka latynoskich rytmów jest w stanie podnieść poziom endorfin. Zumba wprowadza w stan euforyczny, który trwa jeszcze długo po zakończeniu zajęć.


Próbowaliście Zumby? Możecie potwierdzić jej niezwykłe działanie?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Penny

  Kumpela zachwala, chyba sama w końcu pójdę... :)

 2. Zumbowiczka (Gość)

  Ja chodze od niedawna na Zumbę i jestem zafascynowana. Niestety zajęcia odbywają się raz w tygodniu... Chcałoby się więcej!!! Polecam. Pójdziesz raz i zakochasz się w Zumbie! ;)

 3. janel82

  Super spraw! Uwielbiam zumbę! Świetna zabawa i szybkie spalanie kalorii :)

 4. ultrafiolka

  u mnie w mieście nie ma :(

 5. Kate (Gość)

  Zumba jest super, bardzo polecam, chodzę 2 razy w tygodniu.

 6. janel82

  Znacie jakies super kawałki na zumbę?

 7. roberka

  Ja bym chciala spróbować, ale samej to tak głupio iść na zajęcia, a nie mam z kim :P

 8. ewkaszczyg

  Zumba jest o tyle dobra, że nie da się na takich zajęciach nudzić. I wydaje mi się, że obecność innych pań dodatkowo motywują do intensywniejszych ćwiczeń.

 9. anolka

  Uwielbiam zumbę, bardzo często na nią chodziłam i nie dość, że była to świetna zabawa to jeszcze rewelacyjny spalacz tłuszczyku :) Polecam każdemu kto chce schudnąć.

 10. Małgosia (Gość)

  Zumba jest świetna, ja chodzę 2 razy w tygodniu. Żeby mniej się męczyć i poprawić wydolność organizmu zażywam regularnie 5 fit energy +powe. Działa super - trening mimo dużej intensywności nie daje mi tak bardzo w kość. A do tego przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

 11. KasiaZ

  Zumba jest super, ja też chodzę i wspomagam się Therma Cuts - to dopiero jest mega! Poczytać o tym suplemencie można na Suple na Tak :)