Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Uwaga! Konkurs!

Z jednej strony sukcesy, sława i wyrazisty sens życia, z drugiej rezygnacja z wielu osobistych przedsięwzięć, gorzkie rozczarowania i bolesne kontuzje. Jakie motywacje kryją się za sportem wyczynowym i czy gra jest warta świeczki?

Bez sportu często nie wyobrażamy sobie życia, ale co jeśli sport zaczyna to życie przesłaniać? A może nie ma nic złego w tym, że staje się całym jego sensem? Jakie są konsekwencje zatracenia się w czymś, co początkowo miało być jedynie zwykłym hobby? Jakie niesie korzyści? I jak wielkie jest ryzyko, że po latach uznamy, że coś straciliśmy?

Zachęcamy was do dyskusji na temat wad i zalet wyczynowego uprawiania sportu i mamy nadzieję na interesującą wymianę zdań. Na najaktywniejszych forumowiczów czekają nagrody książkowe! Konkurs potrwa do 4 marca. By wziąć udział w dyskusji, należy zarejestrować się w serwisie.

Co można wygrać?

Dla trzech osób najbardziej zaangażowanych w dyskusję Wydawnictwo Inne Spacery ufundowało swoją najnowszą publikację, która skierowana jest zarówno do wyczynowych sportowców, jak i tych startujących w amatorskich zawodach, a nawet do osób, które nie stają w szranki z innymi, ale interesują się zdrowym odżywianiem i utrzymaniem prawidłowej wagi ciała.

Książka „Waga startowa" jest poświęcona regulacji masy oraz kompozycji ciała zawodników, którzy startują w różnych dyscyplinach wytrzymałościowych – od kolarstwa górskiego, przez bieganie, narciarstwo biegowe, wioślarstwo, po triathlon.

Autor książki, Matt Fitzgerald, doświadczony trener i żywieniowiec, nie namawia czytelników na dietę-cud własnego pomysłu. Dokonuje przeglądu aktualnej naukowej wiedzy na temat żywienia w sportach wytrzymałościowych, a także przygląda się popularnym dietom i krok po kroku wyjaśnia, jak zbudować własny program żywieniowy, który przyniesie optymalną wagę w dniu najważniejszego startu w sezonie.

Książka, podając rozsądne i sprawdzone metody regulacji wagi, przyda się również osobom, które nie uprawiają sportu regularnie. Dzięki „Wadze startowej” mogą się przekonać, że regulacja masy ciała nie wymaga głodowych diet, a jedynie odrobiny wysiłku i zaangażowania.

Matt Fitzgerald jest autorem kilkunastu książek poświęconych bieganiu, triathlonowi oraz odżywianiu. Na co dzień współpracuje z serwisami „Bicycling” oraz „Runner's World”, jest również redaktorem w magazynie „Triathlete” oraz jednym z głównych trenerów w portalach internetowych TrainingPeaks.com i Active.com. Jest specjalistą do spraw żywienia sportowców certyfikowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Dietetyków Sportowych (ISSN).

W publikacji znajdziecie takie zagadnienia jak:

 • waga i zawartość tkanki tłuszczowej a wydolność organizmu,
 • kontrola postępów
 • wymogi poszczególnych dyscyplin
 • wskazówki dla początkujących
 • bilansowanie źródeł energii
 • regulacja apetytu
 • jadłospis zawodowca
 • rola suplementów diety
 • zalecane ćwiczenia siłowe dla sportowców wytrzymałościowych

Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. aniaaa (Gość)

  Czy ta aktywność dotyczy całego forum ?? czy konkretnie tego tematu ??

 2. Mia

  Wyłącznie tego tematu. Konkurs właśnie się zakończył, ale wątek można oczywiście kontynuować.