Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Wampirzy lifting

Wśród coraz popularniejszych nieinwazyjnych zabiegów przywracających utracone wdzięki pojawił się niedawno tzw. wampirzy lifting, czyli procedura polegająca na wstrzyknięciu pacjentowi jego własnej krwi w celu wypełnienia zmarszczek.

Choć operacje plastyczne nie są jeszcze w Polsce chlebem powszednim, rynek regularnie powiększa się, zwłaszcza w przypadku niechirurgicznych zabiegów estetycznych. I choć wykonuje się je na mniejszą skalę, pod względem typów wykonywanych procedur w niczym nie ustępujemy Zachodowi.

I tak, w gabinetach coraz częściej można poddać się zabiegowi, który w amerykańskich mediach został skutecznie rozreklamowany jako „wampirzy lifting”.

To najnowszy trend wśród nieinwazyjnych procedur opóźniających efekty starzenia, który jest co prawda odpowiednio drogi, ale za to można wykonać go w przysłowiowej już przerwie na lunch (w języku angielskim stosuje się nazwę lunch break surgeries na określenie szybkich zabiegów estetycznych, które zabierają zaledwie kilkanaście minut i nie wymagają hospitalizacji.)

Wampirzy lifting opiera się na odmładzających właściwościach krwi, dzięki którym dochodzi do namnażania komórek i przyspieszenia produkcji kolagenu. Polega na pobraniu krwi pacjenta i stworzeniu z niej zawiesiny płytek krwi, która jest wstrzykiwana pod skórę w linie zmarszczki, podobnie jak na przykład kwas hialuronowy.

Zmarszczki znikają, wypełnione zostają zagłębienia, a cera zyskuje promienny blask – wszystko bez użycia skalpela i prawie bez krwawienia czy zasinień. Jedyny minus jest taki, że na efekty trzeba troszkę poczekać.

Dalibyście się skusić?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. tranka (Gość)

    Ciekawie sie to nazywa ;)
    Ale ja słyszałam o nazwie osocze bogatopłytkowe Proteal.I rzeczywiscie zabieg jest bardzo popularny zwłaszcza w Stanach.U nas pomalutku wchodzi,ale słyszalam ze efekty po takim zabiegu z osoczem sa rzeczywiscie rewelacyjne.No i co wazne wskazane sa dla osób z problemami alergicznymi.