Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Winogrona chronią przed UV

Skórze należy się całoroczna ochrona przed słońcem. Latem stosowanie kremów z filtrem to sama przyjemność, ale jeśli gotowość do aplikowania mazideł spada u ciebie wraz z temperaturą, postaw na naturalne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem.

Natura nie zawsze jest nam przychylna, ale jednocześnie wyposażyła nas w silną broń w postaci antyoksydantów. Jednym z takich darów są z pewnością winogrona, które ze względu na silne działanie antyutleniające wykorzystywane są w produkcji większości kosmetyków zapobiegających efektom starzenia. Okazuje się jednak, że na tym ich działanie się nie kończy.

Hiszpańscy naukowcy odkryli, że związki zawarte w winogronach chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i z powodzeniem mogą być stosowane do produkcji kosmetyków ochronnych.

Promienie UV pobudzają w skórze reaktywne formy tlenu, które ostatecznie prowadzą do śmierci komórek. Zawarte w winogronach flawonoidy mogą ograniczać tworzenie się aktywnych form tlenu w komórkach naskórka, które zostały poddane działaniu promieniowania UVA oraz UVB. Tym samym mogą zapobiegać oparzeniom słonecznym, przedwczesnemu starzeniu się skóry i nowotworom.

Wyniki badań z pewnością doprowadza do opracowania nowych linii kosmetyków chroniących przed promieniowaniem ultrafioletowym. Nas z kolei powinny skłonić do tego, by winogrona częściej pojawiały się w naszym menu - zamiast słodyczy – a także w domowym spa, na przykład w postaci własnoręcznie wykonanych maseczek.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość