Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Wybierz dobry biustonosz sportowy

Badania wykazują, że tylko 5% kobiet nosi dobrze dopasowany biustonosz. A według badań Nike, aż 70% kobiet uprawiających sport nosi biustonosz w złym rozmiarze, a większość doświadcza dyskomfortu związanego ze sportem.

Źle dobrany biustonosz może powodować rozciąganie wiązadeł Coopera, a przecież żadna z nas nie chce mieć obwisłego biustu. Konieczność dobrze dopasowanego biustonosza sportowego, najbardziej odczuwają panie, które biegają, jeżdżą na rolkach, czy też na rowerze.

Jak dobierać

W najlepszej sytuacji są panie z niewielkim biustem np. 75B. W tych przedziałach ilość modeli jest duża i jest w czym wybierać. W przypadku większego biustu należy szukać modeli z regulowanymi ramiączkami. Przy mierzeniu odwodu pod biustem zawsze zaokrąglaj w dół np. jeśli masz 78 -79 cm, to wybierz rozmiar 75. Przy dużym biuście nie możesz pozwolić sobie na byle jakość i kupować taniochy. Również nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonany jest biustonosz. Powinien on być z dzianiny oddychającej, która oddaje wilgoć na zewnątrz.

Na runku dostępne są biustonosze wykonane z materiałów z dodatkiem jonów srebra. Srebro ma właściwości bakteriobójcze i nie pozwala na rozwój bakterii, odpowiedzialnych za niemiły zapach. Trzeba jednak pamiętać, że srebro z czasem się wymywa i efekty maleją.

Biustonosze sportowe możemy podzielić na trzy główne typy:

  • biustonosze kompresyjne
  • biustonosze z dzielonymi miseczkami
  • biustonosze z dzielonymi miseczkami i regulacją

Biustonosze kompresyjne ściśle przyciskają piersi do siebie i do ciała, tworząc jedną całość. Dzięki temu nie jesteśmy narażone na drgania. Dobrze się sprawdzają w przypadku mniejszego biustu.

Biustonosz z dzielonymi miseczkami oddziela piersi od siebie ale przyciska je do ciała. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większego biustu i zapewnia bardziej komfortowe i naturalne ułożenie piersi.

Biustonosz z dzielonymi miseczkami i regulacją co prawda zapewnia na dopasowanie, jednak często kobiety skarżą się, że zapięcie przeszkadza im podczas ćwiczeń. Większość sportowych biustonoszy wykonanych jest z jednego kawałka materiału i zakładanych przez głowę. Pozwala to na swobodne poruszanie się podczas każdego rodzaju ruchu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość