Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

"Wystarczy tak niewiele..."
Aby uchronić się przed rakiem

Pod tych hasłem ruszyła ogólnopolska kampania, której celem jest zachęcenie kobiet do systematycznych, profilaktycznych badań piersi.

Kampania powstała z myślą o kobietach, które narażone są na raka piersi. Zainicjowali ją młodzi ludzie z Ząbkowic Śląskich, zwycięzcy I edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "MAM HAKA NA RAKA". "Ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy każdej kobiety – żony, córki, matki, przyjaciółki... Nie trzeba koniecznie co miesiąc chodzić do ginekologa i poddawać się badaniom. Kobiety same mogą regularnie oglądać i badać własne piersi. Tak dużo zależy od nas samych i wystarczy tak niewiele… Chcąc zmniejszyć ciągle rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi, zadbajmy o swoje zdrowie i bliskich nam kobiet!" - możemy przeczytać na stronie internetowej kampanii - www.wystarczytakniewiele.pl.

W Polsce z powodu raka piersi umiera corocznie ok. 5 tyś. kobiet A przecież wcale nie musi tak być! Wystarczy pamiętać jak cenne jest zdrowie i badać się regularnie. Jeśli jeszcze tego nie wiesz - przeczytaj - Pamiętaj, badaj piersi!. Pokazujemy, jak robić to krok po kroku.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość