Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zabieg odmładzający skórę - IPL

IPL (Intense Pulse Light) to metoda odmładzania skóry od niedawna bardzo popularna w medycynie estetycznej. Dzięki niej twoja skóra może odzyskać utraconą elastyczność, gładkość i jednolity koloryt.

Zabiegi wykorzystujący IPL, czyli impulsywne źródło światła dostępne są w Polsce już od kilku lat. Specjalistyczne gabinety kosmetyczne oferują m. in. takie zabiegi, jak: fotoodmładzanie, redukcję przebarwień, zmian naczyniowych i rumienia, likwidację trądziku, rozstępów, a także nadmiernego owłosienia. IPL to działające kompleksowo urządzenie zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które nie są jednak spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki tej najnowszej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej - likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.

Po zabiegu wygląd skóry uzależniony jest od rodzaju leczonych zmian. W przypadku zabiegu fotoodmładzania można oczekiwać niewielkiego zaczerwienia skóry, które zwykle ustępuje w pierwszej dobie po zabiegu. W przypadku usuwania zmian pigmentowych bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ich ściemnienia, które stopniowo w ciągu 2 tygodni ustępuje. Natomiast przy usuwaniu zmian naczyniowych może pojawić się niewielki siniak, jeśli światło trafiło w naczynko krwionośne. Zmiany utrzymują się zazwyczaj od kilku dni do dwóch tygodni. Można przyspieszyć ich gojenie, smarując skórę preparatami z witaminą K lub arniką, które wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych i usprawnią mikrokrążenie.

Zalety zabiegu:

 1. Zabieg jest całkowicie bezpieczny przy odpowiedniej kwalifikacji osoby, która go wykonuje.
 2. Podczas jednego zabiegu likwidujesz kompleksowo kilka problemów skóry.
 3. Bezpowrotnie zlikwidujesz trudny do usunięcia mankament, jakim jest zaczerwienienie skóry wywołane przez rozszerzone naczynka.
 4. Zabieg odzwierciedla dążenia współczesnej medycyny estetycznej – maksimum korzyści przy minimalnej inwazyjności

Wady:

 1. Przy ciemnej karnacji może wystąpić ryzyko poparzeń i odbarwień (konieczna konsultacja lekarska!)
 2. Źle dobrane przez niedoświadczonego lekarza parametry mogą skutkować powstawaniem blizn.
 3. Jest niebezpieczny dla oczu, dlatego konieczne jest ich staranne zabezpieczenie.
 4. Może być bolesny.
 5. Osoby cierpiące na klaustrofobię mogą się czuć niekomfortowo.
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. MariaRekas

  witam,
  korzystałam z zabiegu Fotoodmładzania IPL,głównie twarzy i dekoltu.
  Zabieg niweluje procesy fotostarzenia skóry-likwiduje przebarwienia i drobne naczynka.Zabieg warto wykonać w sprawdzonym miejscu i dobrego specjalisty.
  Osobiście korzystam z usług wrocławskiego Dermamedu i jestem bardzo zadowolona z efektu.