Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zachowaj młodość i przyjaciół

Wydaje nam się, że nieskazitelny wygląd zyska nam przyjaciół i nie ustajemy w poszukiwaniach skutecznej broni przeciwko upływowi czasu. W rzeczywistości wieczna młodość za wszelką cenę może wzbudzać podziw lub zazdrość, ale raczej nie sympatię.

Z badań wynika, że ludzie czują większą sympatię w stosunku do kobiet, które zwalczają oznaki starzenia na przykład unikając słońca lub stosując naturalne kremy niż tych, które zapewniły sobie młodzieńczy wygląd chirurgią plastyczną i zastrzykami z Botoxu.

Z pozoru błahe, odkrycie to jest dość istotne z socjologicznego punktu widzenia. „Wyniki pokazują, że pomimo dużego społecznego nacisku na młody wygląd, istnieją potencjalnie negatywne konsekwencje bardziej ekstremalnych metod walki z procesem starzenia (…), a ukrywanie wieku wciąż nie do końca jest uniwersalnie akceptowane” - tłumaczy prowadząca badania Alison Chasteen, profesor psychologii Uniwersytetu w Toronto.

Wieczna młodość czy szczera sympatia? Co wybieracie?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Wiktoria_ko

    jeździłam do gabinetu doktor dermatolog Magdaleny Afrykańskiej w Szczecinie (http://www.doktorafrykanska.pl/ ) na redukcję zmarszczek mimicznych, kurzych łapek i zmarszczek na czole. Miałam wstrzykiwany botoks i moja cera się poprawiła. Nie mam już zmarszczek. Czuję się młodo, atrakcyjnie. Moja skóra wygląda promiennie. Zabieg wstrzykiwania botoksu nic mnie nie bolał.