Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zapalenie błony śluzowej żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka to stan zapalny wynikający z uszkodzenia śluzówki przez różnorodne czynniki, wśród których wymienia się infekcje, czynniki psychiczne, choroby autoimmunologiczne, zatrucia chemiczne i długotrwałe przyjmowanie leków.

Początkowo choroba nie daje uciążliwych objawów i zdarza się, że jest wykrywana przypadkowo. W miarę pogłębiania się uszkodzeń śluzówki pojawia się ból w nadbrzuszu, nudności, zgaga i wymioty po posiłku.

Łagodne dolegliwości nie wymagają skomplikowanej interwencji i zwykle mijają po kilku dniach postu. W leczeniu stosuje się leki neutralizujące kwaśny sok żołądkowy, inhibitory pompy protonowej i leki osłonowe.

W przypadku wystąpienia objawów należy bezwzględnie unikać spożywania alkoholu, ostrych przypraw i bardzo gorących posiłków, palenia tytoniu oraz stresujących sytuacji. Jeśli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach lub mają charakter nawrotowy, należy skontaktować się z lekarzem.

Aleksandra Banasik

Tematy: ból żołądka, wymioty

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość