Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to choroba infekcyjna wynikająca z nieprawidłowej higieny jamy ustnej i nagromadzenia na szkliwie płytki nazębnej, która przekształca się w kamień i stwarza warunki do namnażania się bakterii, co z kolei wywołuje lokalne stany zapalne wokół zębów.

Klasyczne objawy zapalenia dziąseł to zaczerwienienie, obrzęk, tkliwość i krwawienie w trakcie szczotkowania. Chorobie może towarzyszyć nieprzyjemny oddech i posmak w ustach. Objawy łagodzi płukanie ust środkiem antyseptycznym, konieczne może być jednak zastosowanie antybiotyku.

Zapaleniu dziąseł należy zapobiegać poprzez odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz regularne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zaniedbania w tym zakresie prowadzą do zapalenia przyzębia (paradontozy) , które w skrajnych przypadkach skutkuje rozchwianiem i utratą zębów.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Lukrecja

    Wszystkie choroby dziąseł to masakra. Polecam produkty z cynkiem i propolisem, ponieważ mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Z tego co pamiętam, właśnie ApiDentic zawiera kompleks propolisowo-cynkowy, który pomaga w leczeniu dziąseł. Podstawa to jednak wizyta u stomatologa!

  2. Halina (Gość)

    Ja od niedawna żuję ApiDentic i jak na razie dziąsła już tak często nie krwawią :)