Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zdradliwe przekąski

Dla wielu osób styczeń wyznacza początek “nowego życia”, którego podwalinami mają być dbałość o kondycję fizyczną i zdrowa dieta. Z badań wynika jednak, że plany większości z nas pokrzyżuje nieodparta chęć sięgania po przekąski.

Badanie, zlecone przez producenta pieczywa Hovis, sugeruje, że nieodparte pokusy rujnują naszą motywacje do dbania o kondycję i dietę.

1 na 7 Brytyjek sięgnie po 5 lub więcej słonych i słodkich przekąsek w ciągu dnia i średnio 1,092 wysokokalorycznych przyjemności w ciągu całego kolejnego roku. Przeciętna kobieta zje 129 paczek czipsów, 127 czekoladowych batoników, 77 ciastek and 133 herbatników.

Większość z ankietowanych kobiet przyznało, że sięga po niezdrowe przekąski przynajmniej 2 razy dziennie. 48% z nich wini poranne napady głodu, które pojawiają się ok godziny po śniadaniu.

Wydaje się zatem, że kluczem do pokonania pokus jest zdrowe, pełnowartościowe śniadanie. Spośród 2 tysięcy ankietowanych kobiet, 64% przyznało, że czuły sytość dłużej, gdy w ich porannym menu znalazł się pełnoziarnisty chleb.

By pomóc kobietom w walce z pokusami, Hovis wprowadził specjalną aplikację na Facebooku. Stop Snacking (z ang. Przestań podjadać) oferuje wskazówki, jak zerwać ze złymi nawykami i motywuje do zdrowszego trybu życia.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Majkaaa

  Na szczęście ja odkąd korzystam z cateringu WygodnaDieta nie muszę już podjadać przekąskami. Ich posiłki są smaczne, syte i zbilansowane więc zaspokajają każdy mój głód a ja mam pewność, że zawsze jem fit i świeżo ;)

 2. starma

  Oj tak Przekąski potrafią być naprawdę zdradliwe. Sama stosowałam dietę i dziwiłam się,że nie chudnę. Jak sie niedługo okazało to nie chudłam właśnie przez to,że sobie podjadałam. Jak skończyło się podjadanie to waga od razu poleciała w dół :)
  Proponuję zastąpić tłuste słodycze czymś zdrowym:
  https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/pomidor-daktylowy/ - pomidorkiem daktylowym
  Czy jeśli odczuwamy brak energii bananem: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/banan Jest to o niebo zdrowsze.