Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zdrowe stopy zimą

Zimą nasze stopy nie mają łatwego życia. Zamknięte w szczelnym, ciepłym obuwiu szybciej się męczą, pocą, czasem chorują. O tej porze roku nie zapominaj więc o ich szczególnej pielęgnacji.

Aby twoje stopy zdrowe przetrwały zimę, kup dobre buty. Najlepiej z naturalnej skóry, która nie przepuszcza wilgoci i zatrzymuje ciepło. Kup je o numer większe, na płaskim obcasie, albo najwyżej niskim - 2-3 centymetrowym. Twoje stopy powinny czuć się w nich swobodnie. Powinnaś móc poruszać w nich palcami, nawet gdy włożysz ciepłą skarpetkę.

Jeśli twoje stopy szybko marzną, kup do butów wkładki termiczne. Na skutek reakcji chemicznej, jaka zachodzi pomiędzy nimi a twoimi stopami, odczuwamy przyjemne ciepło.

Staraj się nie przemoczyć stóp, bo mokre stopy zimą mogą się odmrozić. Zmarzniętych i przemoczonych stóp nigdy nie wkładaj do gorącej wody, aby je rozgrzać.

Zaczynaj od chłodnej wody, stopniowo dolewając coraz cieplejszej. Po kąpieli nie trzyj ręcznikiem stóp, tylko delikatnie je osusz i wklej rozgrzewający, odżywczy krem, najlepiej z witaminą A. Następnie załóż ciepłe skarpetki.

Zapobiegaj grzybicy

  • Nie noś zimowych butów cały dzień. Stopy szybko się w nich spocą, a następnie będą chłonęły nadmiar wilgoci. Skóra stanie się zmacerowana. to natomiast pierwszy krok do grzybicy.
  • Codziennie myj nogi w ciepłej wodzie i smaruj je kremem przeciwpotowym.
  • Wnętrze butów spryskaj dezodorantami przeciwgrzybicznymi.
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość