Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Zioła, które odchudzają

Kiedy w walce z nadwagą doskwiera ci głód, niezastąpione mogą wówczas okazać się ziołowe "wypełniacze". Ubogie w kalorie, a bogate we włókno roślinne, napełnią twój żołądek i sprawią, że zjesz mniej.

Najlepsze ziołowe "wypełniacze" to babka piaskowa i len. Szukaj ich na polach i plaży. Zebrane i ususzone późnym latem, będziesz mogła z powodzeniem wykorzystać od razu, jak i podczas zimowych napadów obżarstwa. Jeśli nie rosną w twojej okolicy, na pewno znajdziesz je gotowe, w sklepach zielarskich i aptekach. Sprawdź, jak powinnaś je spożywać.

Babka piaskowa

Nasiona babki piaskowej, otoczone błonnikową powłoką, po zetknięciu z wodą, powiększają swoją objętość czterokrotnie. Wypełniają żołądek i osłabiają apetyt.

  • 1 łyżeczkę nasion babki zalej szklanką zimnej wody i odstaw do spęcznienia. Zażywaj pół godziny przed posiłkiem.

Babka piaskowa Babka piaskowa

Len

Zioło to wypełni i ukoi twój żołądek. Siemię lniane pokrywa kleista, pęczniejąca substancja. Od dawna stosuje się ją jako środek wypełniający i kojący śluzówkę żołądka. Podczas odchudzania najlepiej stosować nasiona w całości - spełnią swoją rolę i zostaną wydalone. Mielone siemię zostanie strawione i dostarczy sporo niepotrzebnych kalorii.

  • 1 łyżeczkę całych nasion lnu zalej szklanką zimnej wody, poczekaj aż spęcznieją i wówczas wypij.
Len

Len

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. taa.. gość (Gość)

    Nasiona siemienia lnianego są też bardzo dobre dla włosów. Nalezy je nałożyć na włosy i po jakimś czasie spłukać. Świetnie wzmacniają i odzywiają włosy.

  2. justa (Gość)

    nom i cakiem dobre ;) polecam z jogurtem owocami i musli, wogle ich nie czuc