Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ziołami pokonaj pot

Jeśli masz problemy z nadmiernym poceniem, wypróbuj zioła. Działają odświeżająco.

Kora dębu

Napar z kory dębu ogranicza wydzielanie potu. Działa na skórę antyseptycznie, odświeżająco i kojąco. Wypróbuj kąpiel z jej naparu. Garść kory dębu zalej wrzątkiem i przykryj pokrywką. Po ok. 10 min. przecedź i wlej do wanny z letnią wodą. Wykonuj raz w tygodniu.

Rozdrobnioną korę dębu kupisz w aptece lu sklepie z ziołami.

Szałwia

Zioło to zmniejsza potliwość i działa na skórę przeciwzapalnie. Pij herbatki z szałwii lub stosuj ją do kąpieli. Do przygotowania kąpieli wykorzystaj świeże listki lub suszone zioła. Zalej łyżkę wrzątkiem i zaparz pod przykryciem. Dodaj do kąpieli.

Kora brzozy

Kora brzozy powstrzymuje nadmierną aktywność gruczołów potowych. Rozdrobnioną kupisz w sklepach zielarskich. Garść brzozy,tak jak w przypadku kory dębu, zalej wrzątkiem i zaparz. Odcedzony napar dodaj do kąpieli. Doskonale nadaje się także do moczenia stóp i dłoni, które nadmiernie się pocą.

Wykorzystaj mieszanki

Przygotuj kąpiel - wymieszaj w równych wagowo ilościach suszoną szałwię, babkę lancetowatą, rumianek i lipę. Zaparz, a powstały wywar dodaj do kąpieli. Kąp się w takiej mieszance raz w tygodniu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. sisusisa (Gość)

    zaczełam pic herbatke szałwiowa jak mi w klubach makijaz spływał :) pomogło :) zawsze przepłukuję resztką rozcienczonego naparu skore głowy :) i moge szale do białego rana :)

  2. showmanka (Gość)

    ile ta kora może kosztowac?