Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Życie w samotności to groźniejszy rak piersi

Naukowcy ostrzegają kobiety przed życiem w samotności. To nie tylko ryzyko wystąpienia chorób duszy, ale także ciała. Kobiety, które żyją w samotności z rakiem piersi są bardziej narażone na śmierć.

Naukowcy z organizacji charytatywnej Cancer Research UK doszli do wniosku, że nasze życie towarzyskie i społeczne może zmieniać rozwój choroby.

Badania pokazały, że substancje chemiczne krążących we krwi - takie jak hormony stresu - mogą mieć wpływ na rozwój raka przez włączenie i wyłączanie genów w komórkach z potencjałem.

Również depresja może mieć negatywny wpływ na rozwój raka - staje się on wtedy bardziej śmiercionośny niż u osoby zdrowej psychicznie.

Badania prowadzono na myszach, więc naukowcy mówią, że nie można jednoznacznie stwierdzić jak stres wpływa na rozwój raka u ludzi, ale na pewno jest tutaj jakaś zależność.

Czytaj także:

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Sigismus (Gość)

  Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie waszym lekiem a lekarstwo niech będzie waszym pożywieniem.
  No dobrze ale czy wiesz, że od roku 1928 dr Max Gerson leczył raka oraz 50 innych chorob i to skutecznie po 35 latach badań klinicznych. Dlaczego teraz kroi się ludzi i obcina piersi Kobietom? Mamy w Polsce człowieka, który w prostszy jeszcze sposób potrafi wyleczyć oczywiście za pomocą pożywienia przywraca ciału swoją pamięć i następuje samowyleczenie. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne i chcesz naprawdę z tego wyjść to proponuję tel. do Pana Jerzego 783 504 000.
  Sposób wyleczenia i to na poziomie przyczynowym czyli całkowita kasacja choroby jest tak prosty aż niewiarygodny. Aby w to uwierzyć trzeba to spróbować. Ja to sprawdziłem, dzięki temu mam swoje NOWE ŻYCIE! Zygmunt

 2. klara (Gość)

  Zachęcam do zapoznania się z ogólnopolską akcją Pier(w)si w Polsce. Koordynatorzy akcji albumem PIER(W)SI W POLSCE pragną zwrócić uwagę na problem raka piersi w inny niż ogólnie przyjęty sposób. Nie zamierzają straszyć chorobą. Pokazują piękno, aby nauczyć się je chronić. Przedsięwzięcie ma charakter charytatywny. Zysk ze sprzedaży albumu zostanie przekazany na wspieranie profilaktyki antynowotworowej.

 3. Freenceimpupe (Gość)

  Nauczylem sie wiele