Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Żylaki - metody leczenia

Nieleczone żylaki mogą przyczynić się do powstania poważnych stanów zapalnych żył, owrzodzeń, a nawet krwotoków. Leczenie najlepiej jest więc rozpocząć jak najszybciej. Odpowiednią metodę leczenia żylaków powinien wybrać dla ciebie lekarz.

Warto jednak wiedzieć na czym one polegają:

Skleroterapia

Tę metodę stosuje się na najmniejszych żyłach i pajączkach. Do żyły lekarz wstrzykuje (czasem kilkakrotnie, co 7-10 dni) środek, dzięki któremu żyły stopniowo zaczynają się zrastać. Następnie nogę owija się ciasno bandażem, co powoduje dalsze zarastanie ściśniętych żył.

Laseroterapia

Metoda stosowana do zamykania pajączków i mniejszych żylaków. Polega na naświetleniach punktów, będących połączeniami żył i kilku na miejscach ich przebiegu. Promień lasera jest pochłaniany przez hemoglobinę, czerwone krwinki skupiają się i pod wpływem ciepła wyparowują. Chore naczynie krwionośne zrasta się.

Photo-Derm

Pozwala pozbyć się pajączków i mniejszych żyłek. Specjalne urządzenie wytwarza strumień światła, o działaniu podobnym do lasera, którą lekarz kieruje na określone miejsca na nodze. Wcześniej przykłada do nich prostokątną lub kwadratową końcówkę z kryształu. Specjalna długość fali przechodzi przez ten kryształ i wchodzi tylko do żyły i ją zamyka.

Stripping

Do usuwania większych żylaków stosuje się metodę strippingu. chirurg dokonuje dwóch ok. 5- cm nacięć: w pachwinie lub kostce, a następnie do chorej żyły wprowadza miękką, metalową linkę (stripper), którą przecina i podwiązuje żyłę. Jednym szarpnięciem wydobywa ją z powrotem na zewnątrz i zszywa rany.

Miniflebektomia

Metoda podobna do strippingu, jednak podczas niej nie wyciąga się całego pnia żylnego za jednym pociągnięciem, ale robi się to odcinkami. Wzdłuż chorej żyły lekarz robi małe 2-3-mm nacięcia, przez które narzędziem przypominającym szydełko wyciąga podzieloną na kawałki żyłę, a potem jej małe odgałęzienia.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. weronika (Gość)

  ja problem z żylakami rozwiązałam dzięki rezonatorowi biofotonowemu. mialam niewielkie żylaki, ale i tak wstydziłam się pokazywać nogi, stosowałam maści, masaże itp. wszystko co było możliwe, ale nie inwazyjne, w końcu napotkałam na swojeje drodze rezonator biofotnowy, używam go od kilku miesięcy i moje żylaki widocznie się zmniejszyły.

 2. PRACA

  Varive to rada na między innymi obniżenie ciśnienia w żyłach oraz usuwanie objawów lokalnego procesu zapalnego.

  Wyciąg z propolisu oraz żywica cedrowa to rzeczywiście wybitne odczynniki.

  Jest do kupienia dziesiątki medykamentów przydających się, by przystopować tego charakteru schorzenie, a maść Varive to bardzo dobry środek.

  Pajączki i zakrzepica są nadzwyczaj kłopotliwą chorobą, dlatego warto jej zapobiegać zawczasu.

  Wejdźcie na ten właśnie odnośnik: http://varive.pl/

 3. bmajka

  Oj takie preparaty faktycznie mogą byc skuteczne. Jednak nie w każdym przypadku Jeśli ktoś ma dopiero początki żylaków. Albo jeśli nie powodują one u niego nieprzyjemnych objawów to faktycznie może to być pomocne. Jeśli jednak żylaki są spore to suteczny będzie jedynie zabieg.

  Sama poddałam się metodzie leczenia żylaków za pomocą lasera. Na tej stronie możecie sobie o niej poczytać
  http://centrumflebologiczne.pl/

  Jestem zadowolona. Efekt bardzo dobry. Nogi wyglądają o wiele lepiej. Poza tym nie było to bolesne.

 4. Magnetoplag

  Chirurdzy zwykle wybierają jedną z kilku metod operacyjnych. Ich celem jest usunięcie całych żylaków. Różnice polegają na użyciu innych narzędzi lub innej technice wykonania zabiegu.

  Skuteczność wyleczenia żylaków zależy przede wszystkim, od tego jak wcześnie zgłosimy się do lekarza. Warto pamiętać, że istnieje kilka metod, dzięki którym usuwanie żylaków nie wymaga operowania.

  Pozdrawiam, doradca Magnetoplag.

 5. ulka (Gość)

  brzmi to okropnie ale jak trzeba to trzeba

 6. bluszcz

  Tak ale żylaki to tylko objaw nieuleczalnej zresztą choroby i jeśli nie będziesz się stosować do zaleceń lekarza to szybko problem powróci, warto na ten temat sobie poczytać na tej http://nicniezatrzymamnie.pl/ stronie, no i warto oczywiście wspomagać się lekami takimi jak diosminex które wzmacniają naczynia krwionośne

 7. turz

  Nie myśleliście może o pomocy dobrego naczyniowca? Moja teściowa miała problem z żylakami i generalnie z żyłam i na https://lekarzebezkolejki.pl/chirurg-naczyniowy/warszawa-7 znalazła dobrego chirurga naczyniowego. Od razu umówiła się z nim na termin i poszła na wizytę. Świetny specjalista bardzo jej pomógł w usunięciu żylaków. Może warto spróbować.

 8. wikka3

  U mnie też się pojawiły żylaki już jakiś czas temu. Miałam skleroterapię, to dobry zabieg i sporo pajączków mi po nim zniknęło. Po zabiegu nosiłam pończochy uciskowe a teraz profilaktycznie podkolanówki https://venoflex.pl/produkt/podkolanowki-damskie-fast-lin/ takie na lato idealne właśnie. Z dodatkiem lnu, pod spodnie sobie zakładam i mi chłodniutko, chyba jeszcze lepiej jak z gołymi nogami. A ważne że działają, nic nowego mi się nie pojawia a nogi nie bolą.

 9. molokko9 (Gość)

  Ważną sprawą jest to, w jakim stadium są żylaki, bo na niektóre pomogą tabletki poprawiające krążenie i wzmacniające naczynia krwionośne, jak maxi3vena, a innym razem trzeba operować.

 10. Kaisa (Gość)

  na szczęście u mnie jeszcze żylaki się nie pojawily chociaż nie raz mnie nogi bolą i zaczynam myśleć o jaakiejś profilaktyce, chyba spróbuję tego maxi3vena. Dużo dobrego czytalam o ruszczyku, to roślina znana od bardzo dawna i stosowana właśnie na problemy żylne.

 11. wiktra (Gość)

  Ja też uważam, że nie ma co dopuszczać do żylaków, tylko wiedząc o tym, że ma się np. słabe krążenie, to trzeba tym żylakom zapobiegać. Maxi3vena, to fajne tabletki, które mają w skłądzie ruszczyk kolczasty, a ta roślinka pomaga ludziom na krążenie od dawnych lat.