Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Żylaki - nowoczesne metody leczenia

Nowoczesne metody usuwania żylaków są szybkie i niemal bezbolesne. Dowiedz się o nich więcej.

O tym, jaką metodą zostaną usunięte żylaki decyduje lekarz - chirurg naczyniowy. Podczas pierwszej wizyty zapyta cię m.in.: Od jaka dawna masz żylaki? Czy w rodzinie ktoś miał podobne problemy z żyłami? Ile masz dzieci i czy porody przebiegały bezproblemowo? Zbada też stopień zaawansowania choroby i jej rodzaj, aby zakwalifikować cię do odpowiedniego zabiegu. Najważniejszą zasadą przy usuwaniu żylaków jest zastosowanie jak najmniej inwazyjnej metody, która pozwoli pozbyć się nabrzmiałych żyła na stałe. Do wyboru masz nowoczesne metody, m.in:

Skleroterapię pianową - jedną z najmniej inwazyjnych metod, podczas której chore miejsca ostrzykuje się pianką wytworzoną z powietrza i leku. Jest skuteczna przy niewielkich i średnich żylakach. Po zabiegu nosi się specjalne rajstopy uciskowe lub bandaże elastyczne. Jeśli masz więcej żylaków, lekarz może zlecić kilka sesji. Cena jednego zabiegu to ok. 500 zł.

Flebektomia - to metoda, którą stosuje się, gdy żylaki są duże. Jest to poważny zabieg, który przeprowadza się w warunkach szpitalnych. Znieczula się całe nogi, by lekarz mógł poprzez milimetrowe nacięcia usunąć całe fragmenty chorych żył. Cena ok. 2,5 tyś. zł.

Endoskop - to jedna z najnowocześniejszych metod, które stosuje się do usuwania dużych, wtórnych żylaków, np. w zespole zakrzepowym). Jet to operacja przeprowadzana za pomocą wideoendoskopu, czyli specjalnego wziernika połączonego z kamerą. Przeprowadza się ją pod znieczuleniem zewnątrzoponowym. Po operacji trzeba przeznaczyć kilka dni na powrót do formy. Cena zabiegu ok. 6 tyś. zł za jedną nogę.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość